Naujienos


Rizikos kapitalo fondai su ES užnugariu jau atliko 56 investicijas Lietuvoje

2014-03-23

Lietuvoje veikiantys rizikos kapitalo fondai, pritraukę ES lėšų per JEREMIE programą, mūsų šalyje jau investavo į 56 įmones, o bendra investuotų lėšų suma pasiekė 27,6 mln. EUR (95,3 mln. Lt).

Palyginimui, atitinkamai veikiantys Latvijos rizikos kapitalo fondai iš viso investavo į 40 bendrovių, o bendra investicijų suma siekia 17,6 mln. EUR (60,8 mln. Lt), VŽ pranešė Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija.

Kaip žinia, vienas stambiausių privataus ir rizikos kapitalo (angl. private equity and venture capital) investuotojų ES yra Europos investicijų fondas, kuris, panaudodamas Lietuvai skirtas 2007-2013 m. programavimo periodo ES struktūrinių fondų lėšas pagal JEREMIE iniciatyvą, Lietuvoje yra investavęs į 5 rizikos kapitalo fondus: „Verslo angelų fondą I", „BaltCap" valdomą „Lithuania SME Fund", „LitCapital I" fondą ir „Practica Capital" valdomus Pradinės stadijos rizikos kapitalo ir Rizikos kapitalo fondus.

Asociacija skaičiuoja, kad tų įmonių, į kurias buvo investuota ir kurios rizikos kapitalo fondų investiciniuose portfeliuose yra bent metus, apyvarta nuo investicijų į pasirinktą įmonę pradžios paaugo vidutiniškai 66%, o darbuotojų skaičius - 14% per metus.

Rizikos kapitalo fondai investicijas kreipia į tas įmones, kurių pagrindinės veiklos ribos siekia ne tik vietos, bet ir tarptautines rinkas. Teigiama, kad įmonių, į kurias investuota, eksportas nuo bendrų pardavimų sudaro vidutiniškai 31%, o iš viso šios įmonės eksportuoja vidutiniškai į 5 skirtingas šalis.

Pasak asociacijos, rizikos kapitalo fondai Lietuvoje investuoja į tokias įmones, kurios jau pačioje ankstyviausioje verslo vystymosi stadijoje pasižymi tokiais požymiais kaip aukštos pridėtinės vertės produkto ar paslaugos kūrimo galimybės, veikia perspektyviame sektoriuje, įmonę sudaro kompetentingi ir motyvuoti vadovai ar savininkai, numatomas strateginių investuotojų interesas investuoti į panašias įmones.

Daugiau informacijos:

http://www.vca.lt/LT/menu/naujienos

http://vz.lt/article/2014/3/19/rizikos-kapitalo-fondai-jau-investavo-i-56-lietuvos-imones

Atgal