Naujienos


Naujausia LitCapital investicija – pasirašyta sutartis su puslaidininkių technologijų įmone UAB „Brolis Semiconductors”

2012-01-19

Rizikos kapitalo fondas LitCapital toliau plečia investicijų portfelį. Naujausia fondo sutartis dėl kapitalo investicijos pasirašyta su UAB „Brolis Semiconductors” įmone, kuri specializuojasi ilgabangių puslaidininkių lazerių kūrime. Įmonė taip pat siekia pritraukti ir ES Struktūrinių Fondų lėšas, kurios būtų panaudotos šių prietaisų gamybos technologijos tobulinimui bei pritaikymui rinkoje.

UAB „Brolis Semiconductors” steigėjai – puslaidininkių nanoelektronikos srities mokslininkai, baigiantys fizikos mokslų krypties doktorantūros studijas Miuncheno technikos universiteto Walter Schottky institute, kuriame jie vystė sudėtingų kristalinių puslaidininkinių junginių auginimo molekulinio pluoštelio epitaksijos būdu technologiją bei jos pritaikymą optoelektroninių prietaisų gamybai. Šios technologijos įvaldymas leido pirmiesiems pasaulyje realizuoti rekordinius, kambario temperatūroje veikiančius unikalių charakteristikų ilgabangius infraraudonuosius puslaidininkinius bei kvantinius kaskadinius lazerius. Tolimesnis technologijos tobulinimas, kuris yra planuojamas įmonėje, yra reikalingas, norint pasiekti gamybos technologijos atsikartojamumą, leisiantį kurti naujos kartos, technologiškai sudėtingesnius bei pranašesnius puslaidininkių elektronikos bei optoelektronikos prietaisus ir juos pritaikyti komercinėje rinkoje. Įmonė jau yra sulauksi dėmesio iš aukštųjų technologijų sektoriaus kompanijų užsienyje su konkrečiais ketinimais pirkti UAB „Brolis Semiconductors” gaminius.

Walter Schottky instituto direktorius, Miuncheno technikos universiteto, elektronikos inžinerijos ir informacinių technologijų departamento dekanas bei UAB „Brolis Semiconductors“ steigėjų mokslinis vadovas Prof. Dr. Ing. Markus-Christian Amann: „UAB „Brolis semiconductors“ komercializuoja aukštąsias technologijas, susijusias su sudėtingomis puslaidininkinėmis medžiagomis bei prietaisais, skirtais pažangiosioms infraraudonųjų bangų ruožo technologijoms ir jų taikymui. Dar doktorantūros metu, Walter Schottky institute, įmonės steigėjai pritraukė didelį tarptautinės mokslinės ir aukštųjų technologijų visuomenės dėmesį bei pripažinimą šioje greitai besivystančioje technologijų srityje. Tikiuosi, kad pasinaudoję savo pirmaujančiu puslaidininkių technologijų išmanymu bei gamybos įgūdžiais UAB „Brolis Semiconductors“ taps pagrindiniu inovatyvių puslaidininkinių struktūrų bei prietaisų tiekėjų pasauliniu mastu.“

bpd_saveLitCapital I rizikos kapitalo fondas yra įsteigtas pagal JEREMIE programą. JEREMIE yra finansinė priemonė, kurią sukūrė Europos Komisija (DG Regional Policy), bendradarbiaudama su Europos investicijų banku ir Europos investicijų fondu, kad padidintų ES regionų labai mažų, mažųjų ir vidutinių įmonių galimybes gauti lėšų. Siekiama iš regioninių fondų skirti tam tikras sumas rizikos kapitalui finansuoti, taip skatinant novatoriškumą ir padedant įmonėms augti. Lietuvoje JEREMIE kontroliuojantysis fondas finansuojamas iš ES Struktūrinių fondų pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą ir yra valdomas Europos Investicinio Fondo.

Atgal