Naujienos


LitCapital užbaigė investicijos į Putokšnį pardavimo sandorį

2016-01-20

Putoksnis_2_small

Plėtros kapitalo fondas LitCapital užbaigė investicijos į UAB Putokšnis pardavimo sandorį. Fondo valdytas akcijas įsigijo UAB 3 Rill. Finansinės sandorio sąlygos šalių susitarimu nėra atskleidžiamos. 

LitCapital į bendrovę investavo 2011 metų viduryje. Gauta plėtros kapitalo fondo investicija leido įmonei pradėti dirbti pagal ilgalaikes sutartis su didžiausiomis tarptautinėmis gėrimų gamybos įmonėmis ir reikšmingai sustiprinti rinkos pozicijas Šiaurės Šalyse ir Vokietijoje. Nuo 2011 metų bendrovė atliko investicijų už daugiau nei 4 mln. EUR. Pagal išankstinius duomenis bendrovės pardavimai 2015 metais sieks daugiau nei 35 mln. EUR, o pelnas prieš mokesčius, palūkanas ir nusidėvėjimą (EBITDA) 2,8 mln. EUR. Lyginant su 2011 metais įmonės EBITDA išaugo 3 kartus. 

„Esame patenkinti įvykusiu sandoriu. Į įmonę investavome tuomet, kai jai buvo reikalingas finansinis investuotojas galintis aktyviai prisidėti prie įmonės vystymo ir investicijų finansavimo. Šiandien džiaugiamės, kad įmonė yra reikšmingai sustiprėjusi ir visapusiškai pasirengusi tolimesniam augimo etapui" - teigia Šarūnas Šiugžda, vadovaujantis LitCapital partneris. 

UAB „Putokšnis" yra 1994 metais įkurta įmonė, kurios pagrindinė veikla yra PET pakuočių gamyba. Putokšnis įsikūręs Šiauliuose, įmonėje šiuo metu dirba 110 darbuotojų. UAB „Putokšnis" yra vienas stambiausių Baltijos šalių ir Skandinavijos regiono PET pakuočių gamintojų. Bendrovė pagamina apie 30 tūkst. tonų PET pakuočių produkcijos per metus. Apie 90 proc. UAB „Putokšnis" produkcijos yra eksportuojama gėrimų gamintojams daugiausia Vokietijoje, Šiaurės Europos šalyse ir Lenkijoje. Gaminamos PET pakuotės yra pilnai perdirbamos, o pagal perdirbimo apimtis lenkia visas kitas pakuočių rūšis. 

LitCapital yra 25 mln. EUR plėtros kapitalo fondas, įsteigtas 2010 m. kartu su Europos Investicijų Fondu investuojant JEREMIE kontroliuojančiojo fondo, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą, lėšas. LitCapital  investuoja į smulkių ir vidutinių privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3 mln. EUR. Tipinis investavimo laikotarpis siekia 4 - 6 metus. 

Atgal