Naujienos


LitCapital sėkmingai užbaigė sandorį dėl investicijų į bendrovę AB „Audimas“

2018-08-02

LitCapital įsigijo kontrolinį AB „Audimas“ akcijų paketą (60%). Nuo šiol 92% bendrovės akcijų paketas bus valdomas bendrai su Rimvydu Povilaičiu, Arvydu Povilaičiu ir Ona Balžekiene, pagal pasirašytą bendrą akcininkų sutartį. Papildomai pritrauktas kapitalas bendrovei leis įgyvendinti ambicingus plėtros planus, o atsinaujinusi valdybos narių sudėtis suteiks galimybę pasinaudoti papildomomis kompetencijomis.

AB „Audimas“ yra geriausiai žinomas sporto aprangos prekinio ženklo gamintojas Lietuvoje. Įmonė taip pat yra ir premium kategorijos sportinės aprangos gamybos lyderė, teikianti produktų vystymo ir gamybos valdymo paslaugas pasaulinėms sporto aprangos premium kategorijos prekių ženklų įmonėms su stipriu konkurenciniu pranašumu: trumpas gamybos laidas bei išskirtinė produktų kokybė. Didžiausią pridėtinę vertę kuriančias paslaugas kaip kad produktų vystymas, gamybos resursų planavimas ir valdymas, klientų aptarnavimas, įmonė atlieka pati, o didelę dalį mažiausią vertę kuriančių veiklų perka iš išorinių siuvimo paslaugų tiekėjų Lietuvoje, ar kitose ES ar ES asocijuotose valstybėse kaip Baltarusija ir Ukraina.

Norint išlaikyti konkurencinį pranašumą, įmonė ir toliau investuos į naujausias gamybines technologijas, klientų aptarnavimo sistemas bei gamybos pajėgumų plėtrą. „Mūsų tikslas investuoti į pažangiausias technologijas, sugebėti technologiškai integruotis su savo užsakovais ir tapti moderniausia premium kategorijos sporto aprangos gamintoja Europoje. Premium kategorijos aprangos gamybos verslui taip pat ieškosime naujų gamybinių resursų kitose šalyse, nes Lietuvoje paprasčiausiai trūksta darbo jėgos. O AB „Audimas“ valdomo nuosavo prekinio ženklo prekybos verslui bus aktyviai ieškoma įvairių galimybių plėstis užsienio rinkose,“- sako LitCapital vadovas Šarūnas Šiugžda.

AB „Audimas“ sporto aprangos gamybos versle veikia jau daugiau nei 80 metų. AB „Audimas“ bendrovė taip pat daug metų kuria ir gamina aprangą Lietuvos ir kitų šalių Olimpinėms rinktinėms. Įmonė turi 14 parduotuvių didžiausiuose Lietuvos miestuose ir Latvijoje, kuriose klientams kasmet pristato keturias naujas aprangos kolekcijas. 2017 m. bendrovė gavo 25.8 mln EUR pajamų ir uždirbo 1.9 mln EUR ikimokestinio pelno. Šiemet planuojama gauti 27.5 mln. EUR pajamų.

LitCapital yra investicinis fondas, investuojantis į privačias įmones Lietuvoje. Fondas šia veikla užsiima nuo 2004 metų ir yra investavęs į tokias įmones kaip Baltik Vairas, Endemik (MPG), Putokšnis, NNL Logistics, Brolis Semiconductors, Eldes, Altechna ir kt. 

Atgal