Naujienos


LitCapital sėkmingai realizavo Baltik Vairas investiciją

2019-07-01

LitCapital, Baltijos šalių plėtros kapitalo investuotojas sėkmingai realizavo investiciją į Baltik Vairą, pirmaujantį elektrinių ir paprastų dviračių gamintoją Šiaurės bei Centrinės ir Rytų Europos šalyse. 100% UAB Baltic Bicycle Trade, kuri yra motininė Baltik Vairo įmonė, akcijų įsigijo KJK Management valdomas fondas. Tai yra jau ketvirtas ir kol kas sėkmingiausias LitCapital I KŪB investicijų realizavimo sandoris.

LitCapital kartu su ko-investuotoju Asgaard A/S į Baltic Bicycle Trade investavo 2013 metais. Partnerių atliktos investicijos tikslas buvo finansuoti elektrinių dviračių vystymo ir gamybos projektą Lietuvoje. Vėliau, kai vienas iš pradinių projekto partnerių nusprendė pasitraukti iš tolimesnės veiklos buvo priimtas sprendimas prie Baltic Bicycle Trade prijungti ir Šiaulių Baltik Vairą. Dėl to visą elektrinių dviračių vystymo ir gamybos veiklą buvo nuspręsta koncentruoti Baltik Vaire kartu su įprastinių dviračių gamyba siekiant sukurti vieną didžiausių elektrinių ir paprastų dviračių gamintojų Europoje. Dėl savo dydžio ir techninių žinių Baltik Vairas Europos dviračių prekės ženklams galėjo tiekti kokybišką produkciją didelėmis apimtimis ir itin konkurencingomis kainomis, o tuo pačiu pasiūlyti ir aukštos pridėtinės vertės produktų vystymo ir kūrimo paslaugas. 

„Nuolatinė investuotojų parama leido įmonei susikoncentruoti į LEAN principų diegimą peržiūrint gamybos procesus ir keičiant įmonės kultūrą. Tai lėmė, kad Baltik Vairas tapo viena efektyviausių įmonių šioje šakoje. Šiandien bendrovė turi puikias pozicijas tolimesniam augimui Europos dviračių rinkoje“ teigė Niels Peter Pretzmann, Baltik Vairas valdybos pirmininkas.  

„Investuodami prieš daugiau nei šešis metus turėjome viziją išauginti didelę įmonę per santykinai trumpą laikotarpį. Didelė dalį sėkmės lėmė puiki vadovų komandą, kuri įmonėje stebėtinai greitai į aukštesnį lygį pakėlė tokias sritis kaip tarptautiniai pardavimai, klientų aptarnavimas, pirkimai ir tiekimo grandinės valdymas, finansai ir žmogiškųjų išteklių valdymas“- teigė LitCapital įkūrėjas ir vadovaujantis partneris Šarūnas Šiugžda. 

Elektrinių dviračių paklausa Europoje paskutiniais metais augo itin sparčiai ir tikimasi, kad augimas tęsis ir ateityje. Didele dalimi tai įtakojo didėjantis dėmesys aplinkosaugai ir augantis visuomenės poreikis švariam ir ekologiškam transportui urbanizuotuose teritorijose. Be to, elektrinių dviračių technologijos tobulėjimas leidžia dviračiams įžengti į naujas nišas, pavyzdžiui krovinių pristatymo elektriniais dviračiais rinkos segmentą, kuriame anksčiau dominavo įprastinės transporto priemonės. Palanki rinkos situacija ir vadovybės veiksmai siekiant veiklos efektyvumo lėmė nuosekliai gerėjančius įmonės finansinius rezultatus. Tikimasi, kad šiais finansiniais metais įmonės metinės pajamos viršys 70 mln. EUR, o bendrovės EBITDA bus daugiau nei keturis kartus lyginant su buvusia prieš investuotojų atėjimą. Akcijų pardavimo procesas sulaukė didelio strateginių ir finansinių investuotojų susidomėjimo. Visi Baltik Vairo vadovybės nariai ir toliau lieka dirbti įmonėje ir įgyvendinti dar ambicingesnius augimo planus. 

Pardavėjų finansinis patarėjas buvo Swedbank Investicinės Bankininkystės padalinys Lietuvoje, advokatų kontora TGS Baltic patarė pardavėjams teisės klausimais.

2017 metais LitCapital užbaigė UAB Brolis Semiconductors akcijų pardavimo sandorį. 2016 metais parduotos investicijos į UAB Putokšnis ir UAB Lignoterma. 2019 metais LitCapital įsteigė naują 35 mln. EUR LcX Opportunity Fund, kuris  toliau investuos pagal panašią strategiją kaip ir LitCapital I KŪB. 

Apie LitCapital
LitCapital yra nepriklausoma plėtros kapitalo fondų valdymo bendrovė. Šiuo metu LitCapital rizikos kapitalo valdymo įmonė valdo 25 mln. eurų dydžio LitCapital I KŪB fondą, įsteigtą kartu su Europos investicijų fondu (EIF) 2010 m. pagal JEREMIE iniciatyvą. LitCapital fondo dydis yra 25 milijonai eurų. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į Lietuvos smulkių ir vidutinių (privačių) įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio verslo vertės augimo ir plėtros.  LitCapital I KŪB investavo į 8 Lietuvos įmones: UAB „Lignoterma“ (energetika), UAB „Putokšnis“ (pakuotė), „NNL LT“ (logistika), UAB „Brolis Semiconductors“ (technologijos), UAB „Baltik Vairas“ (elektriniai ir miesto dviračiai), UAB „Altechna“ (technologijos), UAB „Eldes“ (technologijos), UAB „MPG“ (medicinos paslaugos). Vidutiniškai į vieną įmonę buvo investuota nuo 2 iki 3 mil eurų. LitCapital valdymo įmonė kartu su investuotojų grupe taip pat valdo 61% AB “Audimas” akcijų paketą. 2019 metais LitCapital įsteigė naują 35 mln. EUR LcX Opportunity Fund, kuris investuoja pagal panašią strategiją į sparčiai augančias bendroves. 

Atgal