Naujienos


LitCapital portfelio įmonė NNL LT konferencijoje pristatė darbo su privataus kapitalo fondu patirtį

2014-06-10

Audito_Danielius Merkinas
        Gegužės 29 dieną Verslo žinių organizuojamoje konferencijoje  „Verslo plėtra ir finansavimas. Plėtros kapitalas" Danielius Merkinas, UAB NNL LT direktorius, pasidalino įmonės patirtimi pritraukiant privataus kapitalo fondo investiciją. Nuo 2012 NNL LT yra viena iš LitCapital investicinio portfelio įmonių.


        Plėtros kapitalo fondo LitCapital investicijos pritraukimas buvo natūralus žingsnis plečiantis įmonei ir sparčiai augant NNL LT veiklos apimtims. Rinkdamiesi fondą NNL LT kreipė ypatingą dėmesį ne tik į galimybę pritraukti lėšų, reikalingų plėtrai, tačiau ir į investuotojo patirtį, bendrus darbo principus, fondo galimybes prisidėti prie įmonės valdymo tobulinimo. Nuo pat pradžių sutapo tiek NNL LT atstovų ir LitCapital siekis orientuotis į verslo vertės augimą su galimybe investicinio periodo pabaigoje realizuoti ženkliai išaugintą įmonės vertę, tiek bendros veiklos vizija - tapti didžiausiu regioniniu atvėsintų ir šaldytų produktų logistikos paslaugų teikėjų.


        Pasak Danieliaus Merkino, LitCapital indėlis į įmonės sėkmę neapsiriboja vien papildomu kapitalu. Svarbus ir reikšmingas yra ir fondo indėlis į veiklos plėtrą. LitCapital prisideda idėjomis kuriant įmonės strategiją bei kryptingai skatina pažangių korporatyvinio valdymo principų diegimą įmonėje. Partnerystė su fondu stipriai pagerino įmonės įvaizdį rinkoje, kuris yra labai naudingas komunikuojant su kitais rinkos dalyviais. Be to, išaugo įmonės kontaktų tinklas, kurį sudaro kitų fondo portfelio įmonių, fondo valdytojų ir patarėjų kontaktai.


        LitCapital yra plėtros kapitalo fondas, įsteigtas kartu su Europos Investicijų Fondu 2010 m. Fondo dydis yra 25 mln. EUR, jis investuoja į smulkias ir vidutines (privačias) įmones Lietuvoje. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis - nuo 2 iki 10.4 mil. litų. Investavimo laikotarpis - 4-6 metai.


      UAB NNL LT teikia logistikos, sandėliavimo ir ekspedicijos paslaugas. NNL LT yra vienintelė kompanija Lietuvoje, kuri specializuojasi atvėsintų ir šaldytų produktų logistikos paslaugų teikime kitoms įmonėms, tuo pat metu išlikdama nepriklausoma. NNL LT šiuo metu dirba apie 150 darbuotojų. Pagrindiniai NNL LT klientai yra didieji Lietuvos mažmeninės prekybos tinklai, atvėsintų ir šaldytų maisto produktų gamintojai, importuotojai ir platintojai.

Atgal