Naujienos


LitCapital portfelio įmonė Altechna plečia lazerinių technologijų įmonių grupę

2013-06-20

UAB „Altechna", lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamintoja bei tiekėja, įsigijo optinių dangų gamybos įmonės UAB „Optida" pagrindinį akcijų paketą.

Šia investicija siekiama plėsti Altechna gamybinius pajėgumus,  užtikrinti išskirtinių lazerinių optinių elementų su dielektrinėmis dangomis gamybą įmonės viduje, ir ypatingą dėmesį skirti kokybės kontrolei. Taip pat planuojama diegti ir vystyti naujus produktus bei invesutoti į techninės įrangos atnaujinimą.

Altechna nuo pat įmonės įsteigimo 1996 metais vykdo veiklą optikos ir optoelektronikos tyrimų srityje. Įmonėje dirba 40 darbuotojų, iš jų didžioji dauguma turi aukštąjį fizikos išsilavinimą. Altechna veikla apima tris pagrindines kryptis: įmonė tiekia lazerinės optikos, optoelektronikos ir kitus lazerių komponentus, vykdo mokslinius ir taikomuosius darbus, teikia inovatyvius sprendimus mokslo bei tyrimų įstaigoms ir pramonės įmonėms.

Optida Lietuvoje yra didžiausia įmonė, gaminanti optines dangas ir teikianti paslaugas optinių technologijų srityje. Įmonė kuria ir gamina optinius elementus lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Įmonėje sukurtos optinių dangų technologijos leidžia gaminti optinius elementus, atitinkančius pasaulinius standartus.

Altechna įmonių grupei taip pat priklauso dukterinė įmonė UAB „Altechna R&D", pasaulinėje rinkoje žinoma kaip Workshop of Photonics, kuri kuria lazerinio mikroapdirbimo įrenginius ir ruošia inovatyvius sprendimus pramoniniams bei akademiniams užsakovams lazerinio mikroapdirbimo procesų srityje.

Altechnos įmonių grupė priklauso fiziniams asmenims ir plėtros kapitalo fondui LitCapital I. LitCapital I investavo į įmonę 2013 metais ir suteikė papildomų finansinių resursų įmonės plėtrai. LitCapital I yra plėtros kapitalo fondas, kurio dydis 25 mln. EUR. LitCapital I investuoja į įmonių plėtrą ir siekia spartaus įmonių vertės augimo. LitCapital I plėtros kapitalo fondas yra įsteigtas pagal JEREMIE programą.

Atgal