Naujienos


LitCapital pasirašė dar vieną investicijų sutartį. Investuojama į elektronikos sprendimų įmonę Eldes

2014-04-07


Plėtros kapitalo fondas LitCapital pasirašė investicijų sutartį su UAB Eldes, kuriančia itin pažangius nuotolinio valdymo įrenginius ir sprendimus M2M (machine-to-machine) rinkai. „Daiktų interneto" (the Internet of things) sektoriuje veikianti įmonė artimiausiu metu planuoja ambicinga plėtrą reaguodama į rinkos poreikius. Bendrovės kuriami produktai ir sprendimai daugiausia taikomi apsaugos, automatikos ir "protingo namo" srityse. Ši investicija yra skirta finansuoti esamų ir naujų produktų vystymą bei išplėsti pardavimus naujose geografinėse rinkose ir tokiu būdu reikšmingai paspartinti įmonės plėtrą.


Eldes UAB rinkoje veikia nuo 2005 metų. Įmonė nuo pat savo veiklos pradžios ypatingą dėmesį skyrė produktų ir sprendimų kokybei ir šiuo metu patenka tarp regiono lyderių, tiekiančių rinkai pažangius elektroninius įrenginius bei sprendimus. Įmonės įkūrėjai dirba bendrovėje nuo pat jos įsteigimo. Jų profesionalumas, gilios techninės žinios, spartus ir nuoseklus augimas bei ambicingi plėtros planai stipriai įtakojo LitCapital sprendimą investuoti į bendrovę. Eldes yra tarptautinė bendrovė, kurios daugiau nei 50 žmonių kolektyvą sudaro specialistai iš tokių valstybių kaip Lietuva, Australija, Brazilija, Estija, Jungtinė Karalystė ir Turkija. Be to, beveik trečdalį darbuotojų sudaro R&D inžinerinis personalas. Įmonės būstinė yra Vilniuje (Lietuva) ir ji turi padalinius Kaune bei Jungtinėje Karalystėje.

„Labai džiaugiamės šia investicija. Tai yra labai patraukli galimybė mūsų kapitalu, patirtimi ir žiniomis prisidėti įgyvendinant išskirtinės įmonės vystymo ir augimo planus. Eldes dirba labai sparčiai augančioje M2M technologijų rinkoje. „Protingų", nuotoliniu būdu valdomų įrenginių (sensorių) rinka pasaulyje artėja prie rinkos sprogimo ribos. Mes tikime, kad pritrauktas kapitalas plėtrai ir LitCapital pastangos reikšmingai paspartins ambicingų ilgalaikių bendrovės augimo tikslų įgyvendinimą. Mes ypatingai vertiname įmonės inovatyvumą, kuris leidžia kurti ir parduoti pažangius produktus pasaulinėje rinkoje. Šiuo metu įmonės produkcija jau yra eksportuojama į daugiau nei 50 pasaulio šalių" - sakė Šarūnas Šiugžda, vykdantysis LitCapital partneris.

„Šiuo metu Eldes inžinieriai dirba prie naujų produktų kūrimo, kurie leis reikšmingai padidinti bendrovės pajamas ateityje. Globalioje rinkoje ypatingai svarbu turėti technologinį pranašumą ir būti vienu žingsniu priekyje, nei tavo konkurentai. Įmonės produkcija jau yra konkurencinga, ir mes tikime, kad su papildomomis investicijomis ir naujo finansinio partnerio pagalba mes žymiai greičiau pasieksime kitą įmonės vystymosi etapą, įgysime daugiau konkurencinių pranašumų bei galėsime įgyvendinti savo ilgalaikius plėtros planus" - teigė Rolandas Dranseika, Eldes UAB direktorius.

Prognozuojama, kad pasaulinės M2M (internet of things) rinkos pajamos sieks 1.2 trln. USD 2021 metais lyginant su maždaug 200 mlrd. USD šiandien. Tikimasi, kad vieną trečdalį rinkos pajamų sudarys pajamos iš susijusių paslaugų, o du trečdaliai bus iš įrenginių pardavimo ir jų integravimo. M2M rinkos pajamos iki 2021 metų augs vidutinišku 20% per metus tempu. Sujungtų M2M įrenginių skaičius augs 36% per metus tempu. Įrenginių sujungimų skaičius saugumo ir stebėjimo sistemų segmente sudarys apie 21% visų M2M sujungimų ir augs vidutiniškų 36% per metus tempu iki 2021 metų.

LitCapital yra plėtros kapitalo fondas, įsteigtas kartu su Europos Investicijų Fondu 2010 m. Fondo dydis yra 25 mln. EUR, jis investuoja į smulkių ir vidutinių privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis - nuo 2 iki 10.4 mln. litų. Investavimo laikotarpis - 4-6 metai.

Apie JEREMIE programą

JEREMIE yra finansinė priemonė, kurią sukūrė Europos Komisija bendradarbiaudama su Europos investicijų banku ir Europos investicijų fondu, kad padidintų ES regionų labai mažų, mažųjų ir vidutinių įmonių galimybes gauti lėšų. Siekiama iš regioninių fondų skirti tam tikras sumas rizikos kapitalui finansuoti, taip skatinant novatoriškumą ir padedant įmonėms augti. Lietuvoje JEREMIE kontroliuojantysis fondas finansuojamas iš ES Struktūrinių fondų pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą ir yra valdomas Europos Investicinio Fondo.

Atgal