Naujienos


LitCapital parduoda Lignotermos akcijas

2016-07-22

lignoterma
Plėtros kapitalo fondas LitCapital pasirašė UAB „Lignoterma“ akcijų pardavimų sandorį su tarptautinės korporacijos „Roquette Freres“ ir Dr. Dano Tvarijonavičaus valdoma AB „Amilina“ ir sėkmingai realizavo jau antrąją LitCapital I KŪB fondo investiciją. Sandoris bus užbaigti artimiausiu metu gavus reikalingus leidimus.

„Lignoterma“ buvo pirmoji LitCapital I KŪB fondo investicija, į kurią investuota 2011 metų pradžioje. Lignoterma yra bionergetikos bendrovė, kuri veiklą pradėjo 2013. Panevėžio įmonė šiluminę energiją pramoninės gamybos reikmėms tiekia bendrovei „Amilina“, kviečių biorafinavimo pradininkei Lietuvoje, vienai iš didžiausių krakmolo, gliukozės, glitimo ir pašarų gamybinių įmonių Šiaurės ir Rytų Europoje.. Biomasės katilinės instaliuotoji galia siekia 32 MW, o visos investicijos į bendrovę, įskaitant ir skolintas lėšas, viršijo 15 mln. EUR. Į įmonę investavo plėtros kapitalo fondas LitCapital, AB „Amilina“ ir kiti finansiniai investuotojai. 

„Esame patenkinti dar viena sėkminga investicija. Džiaugiamės, kad biomasės katilinė leido optimizuoti savo kliento gamybos sąnaudas bei užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo vieno tiekėjo. Pabrėžtina, kad „Lignoterma“ katilinėje įgyvendinta keletas pažangių technologinių sprendimų, pavyzdžiui, ji gali būti kūrenama keliomis skirtingomis kietojo kuro rūšimis ir tiekti karštus garus, vandenį ir termoalyvą –  teigia Šarūnas Šiugžda, vadovaujantis LitCapital partneris.

UAB „Lignoterma“ yra antroji pilnai realizuota LitCapital I KŪB fondo investicija. 2016 metų sausio mėnesį buvo parduotos visos UAB „Putokšnis“ akcijos, o 2015 metų viduryje sumažinta „Brolis Semiconductors“ valdomų akcijų dalis. 

LitCapital yra 25 mln. EUR plėtros kapitalo fondas, įsteigtas 2010 m. kartu su Europos Investicijų Fondu investuojant JEREMIE kontroliuojančiojo fondo, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą, lėšas. LitCapital  investuoja į smulkių ir vidutinių privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas – ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis – nuo 1 iki 3 mln. EUR. Tipinis investavimo laikotarpis siekia 4 – 6 metus. Atgal