Naujienos


LitCapital pardavė Medicinos Paslaugų Grupės akcijas Affidea Lietuva

2019-07-02

LitCapital, Baltijos šalių plėtros kapitalo investuotojas užbaigė UAB Medicinos Paslaugų Grupė („MPG“ arba „Įmonė“) akcijų pardavimo sandorį. Parduodamas akcijas įsigijo Affidea Lietuva. MPG yra pirmaujanti privati sveikatos priežiūros paslaugų įmonė Lietuvoje, teikianti laboratorinių tyrimų ir skiepų (per dukterinę įmonę UAB Endemik) bei radiologinių tyrimų ir antrinio lygio gydytojų konsultacijų paslaugas. Tai yra penktoji sėkmingai realizuota investicija iš LitCapital I KŪB fondo. 

MPG pritraukė plėtros kapitalo fondą LitCapital 2015 metais siekdama įgyvendinanti itin ambicingus augimo planus kurie apėmė reikšmingas investicijas į plėtrą: naujos įrangos įsigijimą, paslaugų kokybės gerinimą ir prekinio ženklo žinomumo didinimą. Be to LitCapital investicija leido MPG įsigyti seniausią Lietuvoje veikiančią privačios medicinos bendrovę UAB Endemik, kuri yra pirmaujanti įmonė laboratorinių tyrimų ir skiepų srityje. 

„Per maždaug trijų metų laikotarpį MPG pademonstravo itin spartų augimo tempą. Investicijos į įrangos įsigijimą, esančių klinikų renovacija ir naujų klinikų atidarymas leido reikšmingai pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir klientų pasitenkinimo lygį“- teigė LitCapital įkūrėjas ir vadovaujantis partneris Šarūnas Šiugžda. 

Paskutiniais metais paklausa aukštos kokybės privačioms sveikatos priežiūros paslaugoms Lietuvoje nuolat augo. Ambicingos vadovų komandos veiksmai, nukreipti į plėtrą ir klientų pasitenkinimo teikiamų paslaugų kokybe didinimą, lėmė nuolat gerėjusius Įmonės finansinius rezultatus. Nuo LitCapital investicijos Įmonės pardavimų pajamos išaugo apie 50%, o EBITDA padidėjo daugiau nei penkis kartus. MPG akcijų pardavimo procesas sulaukė didelio strateginių ir finansinių investuotojų susidomėjimo.

Pardavėjų finansinis patarėjas buvo Swedbank Investicinės Bankininkystės padalinys Lietuvoje ir advokatų kontora TGS Baltic. Pirkėjams patarė advokatų kontora WALLESS.

Anksčiau šiais metais LitCapital sėkmingai realizavo investiciją į UAB „Baltik Vairas“. 2017 metais LitCapital užbaigė pasitraukimo sandorį iš UAB „Brolis Semiconductors“. 2016 metais parduotos investicijos į UAB „Putokšnis“ ir UAB „Lignoterma“. 2019 metais LitCapital įsteigė naują 35 mln. EUR LcX Opportunity Fund, kuris  toliau investuos pagal panašią strategiją kaip ir LitCapital I KŪB. 

Apie LitCapital
LitCapital yra nepriklausoma plėtros kapitalo fondų valdymo bendrovė. Šiuo metu LitCapital rizikos kapitalo valdymo įmonė valdo 25 mln. eurų dydžio LitCapital I KŪB fondą, kuris buvo įsteigtas kartu su Europos investicijų fondu (EIF) 2010 m. pagal JEREMIE iniciatyvą. Fondas investavo į 8 Lietuvos įmones: UAB „Lignoterma“ (energetika), UAB „Putokšnis“ (pakuotė), „NNL LT“ (logistika), UAB „Brolis Semiconductors“ (technologijos), UAB „Baltik Vairas“ (elektriniai ir miesto dviračiai), UAB „Altechna“ (technologijos), UAB „Eldes“ (technologijos), UAB „MPG“ (medicinos paslaugos). Vidutiniškai į vieną įmonę buvo investuota nuo 2 iki 3 mil eurų. LitCapital valdymo įmonė kartu su investuotojų grupe taip pat valdo 61% AB “Audimas” akcijų paketą. 2019 metais LitCapital įsteigė naują 35 mln. EUR LcX Opportunity Fund, kuris investuoja pagal panašią strategiją į sparčiai augančias bendroves. 


Apie „Affidea“ 
„Affidea“ (www.affidea.lt) yra Europoje pirmaujanti pažangių diagnostinio vaizdinimo, ambulatorinų ir vėžio gydymo paslaugų teikėja, veikianti 16 Europos šalių, 256 centruose. „Affidea“ grupėje dirba daugiau kaip 9000 ir kiekvienais metais atliekama daugiau kaip 13 milijonų tyrimų. „Affidea“ yra vienintelė sveikatos priežiūros paslaugų teikėja, užimanti pozicijas IMB Watson Vaizdinimo ir Microsoft Cloud Tarybose. Dėl nuolatinio dėmesio pacientų saugai, „Affidea“ yra labiausiai Europoje apdovanota įmonė. Net 50 proc. Europos Radiologų draugijos „EuroSafe Imaging“ įverinimą turinčių diagnostikos centrų priklauso „Affidea“. „Affidea“ priklauso Bertarelli šeimai valdomam „Waypoint Capital“. 

Apie „Affidea Lietuva“ 
„Affidea Lietuva“ yra pirmaujanti diagnostinio vaizdinimo paslaugų teikėja Lietuvoje, veikianti 11 diagnostikos centrų, kuriuose darbuojasi daugiau kaip 200 savo srities profesionalų. Kiekvienais metais „Affidea Lietuva“ atlieka per 140.000 diagnostinių tyrimų, iš kurių didžioji dalis – magnetinio rezonanso tomografija (65 proc. visų šalyje atliekamų MRT tyrimų atliekama būtent „Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose). „Affidea Lietuva“ Šiaulių diagnostikos centras yra vienintelis diagnostinio vaizdinimo centras Baltijos šalyse turintis 5 žvaigždučių EuroSafe Imaging įvertinimą iš Europos Radiologų draugijos už ypatingą dėmesį pacientų saugai. Atgal