Naujienos


LitCapital investuoja į UAB Altechna (www.altechna.com) – vieną iš Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių, dirbančią optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamybos ir tiekimo srityje

2013-03-18

Plėtros kapitalo fondas LitCapital investuoja į UAB Altechna (www.altechna.com) – vieną iš Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių, dirbančią optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamybos ir tiekimo srityje, parduodančią savo produkciją klientams daugiau nei 45 šalyse visame pasaulyje. Tai yra septintoji fondo investicija.

LitCapital pasirašė investicijų sutartį įsigyti UAB „Altechna“ mažumos akcijų dalį. Investicijos bus skirtos finansuoti technologinės įrangos įsigijimą bei naujų technologijų ir produktų vystymą ir komercializavimą, sustiprinant mokslinių tiriamųjų darbų pajėgumus. Planuojamos investicijos sieks iki 3 mln. EUR.

UAB Altechna dirba optikos ir optoelektronikos tyrimų srityje nuo pat įmonės įsteigimo 1996 metais. Įmonėje dirba beveik40 darbuotojų. Dauguma darbuotojų turi aukštąjį išsilavinimą fizikos srityje. UAB Altechna veikla apima tris pagrindines kryptis: įmonė tiekia optikos, optoelektronikos ir lazerių komponentus, projektuoja optomechaninius įrenginius bei teikia inovatyvius sprendimus mokslo ir tyrimų įstaigoms ir pramonės įmonėms. Altechna maksimalų dėmesį skiria aukštai produktų kokybei užtikrinti. UAB „Altechna“ 100% valdoma dukterinė įmonė UAB „Altechna R&D“ (prekės ženklas Workshop Of Phothonics, http://www.wophotonics.com/) užsiima lazerinių technologijų moksline tiriamąja veikla ir šių technologijų komercializavimu. WOP dirba 17 mokslininkų, inžinierių.

Remiantis rinkos tyrimų duomenimis ir prognozėmis pasaulinė optoelektronikos rinka iki 2015 metų augs vidutinišku 8.7 proc. augimo tempu. Tai gerokai viršys prognozuojamą pasaulinės ekonomikos ir kitų tradicinių ekonomikos sektorių augimo tempus.

Atgal