Naujienos


LitCapital investuoja į Medicinos Paslaugų Grupę

2016-01-25

LitCapital pasirašė investavimo sutartį dėl plėtros kapitalo investicijos į UAB Medicinos Paslaugų Grupė („MPG"). MPG sudaro kelios medicininių paslaugų įmonės, kurių pagrindinė veikla apima radiologinius tyrimus bei antrinio lygio gydytojų konsultacijas. Tai bus jau devintoji fondo investicija.

 

MPG artimiausiais metais planuoja plėstis, atlikti reikalingas investicijas į įrangą bei klientų aptarnavimo kokybės gerinimą ir prekinio ženklo stiprinimą. Be to, MPG numato investuoti į skiepų bei laboratorinių tyrimų įmonę - UAB Endemik, pirmąją registruotą Lietuvoje medicinines paslaugas teikiančią privačią įmonę.


Planuojama, kad įgyvendinus plėtros planą Medicinos Paslaugų Grupė reikšmingai išplės paslaugų spektrą ir paslaugas gyventojams bei įmonėms teiks septyniuose didžiausiuose šalies miestuose ir turės apie 180 darbuotojų. Fondo investicija leis sustiprinti grupę finansiškai, investuoti į įrangą ir klientų aptarnavimo kokybės gerinimą ir paslaugų plėtrą. Tikimasi, kad grupės pardavimai 2016 metais sieks 4 mln. EUR.


„Išlaidos sveikatos apsaugai Lietuvoje siekia apie 6,3 % nuo BVP. Sveikatos paslaugų rinka per paskutinius dešimt metų augo vidutiniu beveik 7% per metus tempu. Sparčiai didėjant Lietuvos gyventojų pajamoms toliau sparčiai augs ir sveikatos paslaugų rinka. Be to, didėjantis žmonių dėmesys tyrimams ir susirgimų prevencijai nuteikia labai optimistiškai" - komentavo Šarūnas Šiugžda, LitCapital steigėjas ir vadovaujantis partneris.


Sandoryje MPG akcininkus atstovavo įmonių finansų patarėjai IFP Corporate Finance.


LitCapital yra 25 mln. EUR plėtros kapitalo fondas, įsteigtas 2010 m. kartu su Europos Investicijų Fondu investuojant JEREMIE kontroliuojančiojo fondo, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą, lėšas. LitCapital  investuoja į smulkių ir vidutinių privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3.75 mln. EUR. Tipinis investavimo laikotarpis siekia 4-5 metus. 

Atgal