Naujienos


Įvairių kultūrų darbuotojai skatina Eldes pardavimų agimą ir plėtrą

2014-08-06

imones-eldes-biuras-65465798
Apsaugos sistemas gaminanti ir 92-95 proc. jų eksportuojanti LitCapital portfelio įmonė Eldes gali pasigirti netradiciniais sprendimais užimti naujas rinkas ir labai margu personalu. Įmonėje dirba specialistai iš Brazilijos, Puerto Riko, Kolumbijos, Bolivijos, Australijos, Turkijos ir kitų šalių. Įmonės personalo vadovė Neringa Lipskytė pasakoja, jog bendrovė dirba netiesiogiai su galutiniais vartotojais, o su „protingo namo” sistemų pardavimo ir įrengimo bendrovėmis, tad reikia specialistų, ir išmanančių užsienio šalių verslo kultūrą, ir puikiai mokančių kalbą. Iš viso įmonės padaliniuose Vilniuje ir Kaune dirba 65 žmonės, iš jų užsienio piliečių daugiau nei 15 procentų dirbančiųjų.

Įmonė, veikianti nuo 2005 m., didžiausią augimą fiksavo 2013-2014 m., kai per 1,5 metų įdarbino apie 20 žmonių. Iki kitų metų vasaros planuojama įdarbinti dar apie 20 žmonių, t.y. eksportuoto vadybininkų, tyrimų bei plėtros padalinio darbuotojų, sistemų programuotojų. Jeigu pavyks rasti kitos šalies žinovą, Eldes apsvarstys galimybė plėstis ir jo gimtinėje, nors nebūtinai tokia plėtra buvo suplanuota. 

Dažniausiai įmonė specialistų iš kitų šalių randa per darbo skelbimus ar kolegų rekomendacijas. Iki šiol įmonė dar nėra nei vieno darbuotojo pakvietusi atvykti į Lietuvą – visi užsieniečiai jau gyveno čia. Neringa Lipskytė aiškino, kad technologijų žinios yra vertingos nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje įgytos. Eldes pastebi, kad IT specialistai iš Ukrainos ir Baltarusijos į Lietuvą atvažiuoja žinodami, kad čia jų specialybės žmonių trūksta. 

Visą straipsnį skaitykite Delfi puslapyje.

LitCapital yra plėtros kapitalo fondas, įsteigtas kartu su Europos investicijų fondu (EIF) 2010 m. pagal JEREMIE iniciatyvą. LitCapital fondo dydis yra 25 milijonai eurų. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į Lietuvos smulkių ir vidutinių (privačių) įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio verslo vertės augimo ir plėtros. Ši vertė realizuojama vėliau pardavus fondo valdomas akcijas. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3 milijonų eurų. Investavimo laikotarpis - 3-6 metai.

UAB Eldes kuria itin pažangius nuotolinio valdymo įrenginius ir sprendimus M2M (machine-to-machine) rinkai, kurie taikomi apsaugos, automatikos ir „protingo namo" srityse. Eldes rinkoje veikia nuo 2005 metų ir yra tarp regiono lyderių. Eldes yra tarptautinė įmonė, kurios daugiau nei 50 žmonių kolektyvą sudaro specialistai iš tokių valstybių kaip Lietuva, Australija, Brazilija, Estija, Jungtinė Karalystė ir Turkija. Beveik trečdalį darbuotojų sudaro R&D inžinerinis personalas.

Atgal