Naujienos


Altechna apdovanota už pasiekimus eksporto rinkose

2014-11-21

Altechna_award_2014
LitCapital portfelio įmonė Altechna gavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos apdovanojimą nominacijoje "Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas". Altechna gamina ir tiekia optikos gaminius, komponentus ir dangas daugiausia lazerių rinkos klientams. Aukštos pridėtinės vertės produktai yra gerai vertinami vietinių ir užsienio klientų. Bendrovei nuolat pavyksta sparčiai didinti eksporto apimtis ir sėkmingai konkuruoti su pasaulinio lygio žaidėjais. Altechnos eksporto pajamos sudaro didžiąją dalį įmonės pardavimų, o eksporto apimtys kasmet didėja dviženkliais augimo tempais. 2013 metais Altechna pritraukė plėtros kapitalo fondo LitCapital investiciją savo plėtros planų įgyvendinimui.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus rasite čia.

LitCapital yra plėtros kapitalo fondas, įsteigtas kartu su Europos investicijų fondu (EIF) 2010 m. pagal JEREMIE iniciatyvą. LitCapital fondo dydis yra 25 milijonai eurų. Investicijų tipas -ilgalaikės investicijos į Lietuvos smulkių ir vidutinių (privačių) įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio verslo vertės augimo ir plėtros. Ši vertė realizuojama vėliau pardavus fondo valdomas akcijas. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3 milijonų eurų. Investavimo laikotarpis - 3-6 metai.
 
Altechna yra pirmaujanti Lietuvos aukštųjų technologijų sektoriaus įmonių grupė. Ją sudaro UAB Altechna, gaminanti bei tiekianti optikos, optoelektronikos ir lazerinius komponentus, ir UAB Optida, gaminanti optines dangas ir teikianti paslaugas optinių technologijų srityje. Grupės veikla apima tris pagrindines kryptis: įmonės tiekia optikos, optoelektronikos ir lazerių komponentus, projektuoja optomechaninius įrenginius bei teikia inovatyvius sprendimus mokslo ir tyrimų įstaigoms ir pramonės įmonėms. Nuo pas įkūrimo 1996 metais Altechna atlieka optikos ir optoelektronikos tyrimus. Šioje srityje grupė bendradarbiauja su Lietuvos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Australijos universitetais. Altechna produkcija parduodama plačiam klientų ratui daugiau nei 45 šalyse visame pasaulyje. Šiuo metu grupėje dirba daugiau nei 100 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Atgal