News


LitCapital įsteigė naują 35M eurų plėtros kapitalo fondą

2018-12-27

LitCapital rizikos kapitalo valdymo įmonė įsteigė naują plėtros kapitalo fondą LcX Opportunity Fund, kurio dydis 35 mil. eurų ir pasirašė sutartį su pagrindiniu fondo investuotoju INVEGA, kuri į fondą investuoja 16.2 mil eurų. Naujai įsteigtas fondas investuos į sparčiai augančias Lietuvos įmones. Investicijų dydis į vieną įmonę sudarys nuo 2 iki 4 mil. eurų. „Išlaikysime labai panašią investavimo strategiją kaip ir šiuo metu valdomame fonde KŪB „LitCapital I“. Ieškosime jau veikiančių įmonių, kurios kuria konkurencingus, inovatyvius produktus ar paslaugas. Startulių finansavimo etapuose nedalyvausime, nes mūsų strategija – plėtros finansavimas jau veikiančioms įmonėms. Investuosime į įmones, kurių savininkai ir vadovai turi aiškią plėtros viziją, kuriai įgyvendinti yra reikalingas papildomas išorinis kapitalas. Labiausiai mus domina įmonės, kurių rinka yra ne tik Lietuva, bet ir Europa ar visas pasaulis. Svarbiausia išskirtinumas ir aiški vizija. ," – sakė Šarūnas Šiugžda, LitCapital įkūrėjas ir valdantysis partneris.

Apie LitCapital
Šiuo metu LitCapital rizikos kapitalo valdymo įmonė valdo 25 mil. eurų dydžio fondą. Šis fondas veikia nuo 2010 m. ir investavo į 8 Lietuvos įmones: UAB „Lignoterma“ (energetika), UAB „Putokšnis“ (pakuotė), „NNL LT“ (logistika), UAB „Brolis Semiconductors“ (technologijos), UAB „Baltik Vairas“ (elektriniai ir miesto dviračiai), UAB „Altechna“ (technologijos), UAB „Eldes“ (technologijos), UAB „MPG“ (medicinos paslaugos). Vidutiniškai į vieną įmonę buvo investuota nuo 2 iki 3 mil eurų. Šiuo metu yra valdomos 5 portfelio įmonės, 3 įmonių akcijų paketai jau buvo sėkmingai realizuoti. LitCapital valdymo įmonė kartu su investuotojų grupe taip pat valdo 61% UAB “Audimas” akcijų paketą. Tai naujausia investicija, atlikta 2018 m. Daugiau info: www.litcapital.lt

Apie Verslo finansavimo fondą ir „Invegą“
Plėtros fondas II yra įgyvendinamas per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), o įsteigė INVEGA kartu su Ūkio ministerija kartu su Finansų ministerija finansuojant ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.
INVEGA įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones, skirtas verslo finansavimui skatinti, kurios finansuojamos iš ES fondų, nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į nacionalinius ar kitus fondus grįžusių lėšų. Daugiau informacijos: http://invega.lt.

Back